Наставници наше школе посетили су Свеучилишни одјел за струковне студије у Сплиту који је био домаћин и суорганизатор конференције Contemporary Issues in Economy and Technology CIET 2014 (уз Молдавију и Румунију). Конференција се тематски фокусирала на научне, стручне, образовне иновације из области економије и технике, а одржана је од 19-21. јуна 2014. године.

split1

Наставници из Сплита и Чачка на отварању конференције

Поред запаженог излагања резултата нових научних и стручних радова, наставници наше школе учествовали су и као рецензенти. Конференција је електронски публиковала зборник сачак 96 радова који потписује 165 аутора и коаутора из једанаест земаља.

Конференцијске дане представници двеју високошколских установа искористили су да обаве и званичне договоре око наставка међународне сарадње започете 2013. године. Обиласком новоотворене зграде Свеучилишног одјела за стручне студије заокружена је тродневна посета Сплиту.

split2
split3
split4
У обиласку једне од лабораторија