Студенти имају могућност стипендирања и кредитирања, а онима који сами плаћају школовање, омогућено је плаћање у више месечних рата. Школарина износи 70.000 динара (на 10 -12 рата). Самофинансирајући студенти могу стећи статус буџетског студента ако остваре одговарајући успех на испитима и упишу другу односно трећу годину студија са максималним бројем скупљених бодова.

У непосредној близини Школе, налази се Студентски дом за смештај студената и Студентски ресторан.

sc9

Буџетски студенти који немају пребивалиште на територији општине Чачак могу конкурисати за смештај у дому, док услуге студентске мензе могу користити и буџетски и самофинансирајући студенти, назависно од места становања. Студенти имају студентско осигурање и здравствену заштиту.