Техника и пракса
Стручни часопис високе школе техничких струковних студија

Реч уредника

Пред читаоцима се налази стручни часопис чији је издавач ова високошколска установа. Идеја о оснивању стручне публикације настала је као логичан след едукативног и стручног рада, модернизације наставе и прилагођавања потребама тржишта.

Часопис Техника и пракса објављује научне и стручне радове из области машинства, електротехнике, информатике, графичке технике и индустријског менаџмета.

Основни концепт часописа темељи се на претпоставци да је најкорисније оно знање које се може понудити и другима. Оснивањем часописа, дајемо могућност да се публикују стручна достигнућа из области техничких наука и њене примене, охрабрујемо даљи професионални развој аутора радова, али и мотивишемо остале да и сами пишу.

Отворени смо за сарадњу и прихватамо све критике и сугестије које ће допринети квалитету и рејтингу часописа.

Уредници
Преузимање часописа: