Microsoft LogoВШТСС ускоро постаје регионални центар за Microsoft тестирање. Руководство школе је 24. априла потписало изузетно значајан споразум са лидером у области информационх технологија, корпорацијом Microsoft, којим се студентима наше школе пружају изузетне могућности да своје знање унапреде коришћењем посебних, врло напредних Microsoft програма.

Потписивањем овог споразума, Школа је постала чланица  Microsoft Dynamics Academic Alliance са ексклузивним правом да спроводи обуке и додељује Microsoft Dynamics Student Certificate Program (MDSCP). На тај начин, студенти школе ће бити у стручној и информатичкој предности на тржишту рада јер ће стећи знања о најновијим Microsoft Dynamics софтверима које користи више од 350 000 фирми и организација у свету.