eurashe3
eurashe2

У словеначком месту Оточецу Центру за биотехнологију и туризам у периоду од 16-17. октобра 2014. године одржана je конференција Building bridges for a more professional higher education којој су присуствовале др Наташа Гојгић и мр Ивана Крсмановић. Организатор скупа, Европска асоцијација институција високог образовања EURASHE чији је члан и наша школа, окупио је представнике високошколских установа Европе са циљем да путем конструктивних разговора и размене искустава дође до побољшања функционисања струковних школа. Уклађивање правне регулативе, програма, компетенција и исхода учења, али и учествовање у пројектима и мобилности студената наметнути су као неопходни предуслови за хармонизацију приступа професионалом европском образовању. Ове сусрете, представнице наше школе искористиле су и да обаве разговоре у вези са међународном сарадњом, на заједничком састанку представника високих школа са простора бивших југословенских република који је уследио након конференције. Нови сусрети са другачијим агендама заказани су за сам крај 2014. године, у Београду.