На ВШТСС Чачак одржана међународна конференција о утицају климатских промена на здравље становништва

Konf klimatske promene 2018 1Висока школа техничких струковних студија из Чачка по други пут била је домаћин међународног научног скупа. Овогодишња тема конференције је  утицај климатских промена на здравље становништва.

Према речима директора ВШТСС др Драгана Брајовића тенденција школе је да сваке године има актуелне теме које ће се обрађивати кроз радове страних и наших професора. На конференцији предавања су одржале и колеге из Бугарске, Републике Српске и Црне Горе. >>>

Студенти у акцији добровољног давања крви

Dobrovoljno davanje krvi m 2018На Високој школи техничких струковних студија Чачак 12. децембра 2018. године организована је акција добровољног давања крви.

Студентски парламент Високе школе техничких струковних студија је организовао ову акцију у сарадњи са Црвеним крстом и трансфузијом крви. Акцију су подржали студенти са Агрономског факултета и Факултета техничких наука.

Одзив студената на ову акцију био је веома успешан и крв су дала 22 студента, од чега је чак 12 студената крв дало први пут.

Представници Свеучилишног одјела за стручне студије из Сплита у посети нашој Школи

Split predavanja 2Професори са Свеучилишног одјела за стручне студије из Сплита боравили су два дана у Чачку, у посети нашој Школи. То је наставак вишегодишње сарадње која је започета пре неколико година. Свеучилишни одјел за стручне студије у Сплиту основан је 1998. године и изводи стручне студије на три смера техничке струке и два смера у оквиру друштвених области. Они су том приликом одржали неколико предавања студентима наше Школе. >>>

Посета међународном САЈМУ КЊИГА у Београду

Sajam knjiga 2018Удружење студената и Студентски парламент Високе школе техничких струковних студија Чачак, и ове године организовали су посету београдском Сајму књига (петак 26. октобар). Међународни Сајам књига у Београду је једна од најстаријих и најзначајнијих књижевних манифестација у региону. Издавачи, учесници Сајма, представили су своје програме намењене поклоницима књиге, а програми намењени студентима, ученицима и професорима заступљени су  на великом броју штандова. На богато опремљеним штандовима домаћих и страних изадавача свако је пронашао неку књигу за себе, у зависности од потреба и интересовања.

ВЈ Лазаревац - Почетак наставе у школској 2018/2019. години

Настава у школској 2018/2019.год. у ВЈ Лазаревац на свим годинама студија почеће 15.10.2018. године по распореду наставе који ће бити накнадно објављен.

Распоред наставе за зимски семестар школске 2018/2019 године.

Још чланака...