УПИС 2019/2020.

***Конкурс за упис у школску 2019/2020. годину.***

Важни датуми

Основне струковне студије
- пријавњивање кандидата: од 17. до 26. јуна 2019. године од 9.00 - 15.00 часова
- полагање пријемног испита: 04. јула 2019. године у 12.00 часова
- упис примљених кандидата: 08. - 12. јула 2019. године од 9.00 - 15.00 часова

Мастер струковне студије:
- пријавњивање кандидата: од 17. до 26. јуна 2019. године од 9.00 - 14.00 часова
- упис примљених кандидата: 08. - 12. јула 2019. године од 9.00 - 14.00 часова

Наши студенти у Вишеграду

Visegrad maj 2019Удружење студената Високе школе техничких струковних студија Чачак, за своје студенте организовало је излет у Вишеград.

Дводневним програмом, студенти су посетили Андрић град и Мећавник, два градитељска дела нашег чувеног филмског режисера, чувени мост „На Дрини ћуприја“, уживали у крстарењу Дрином уз многе друге активности.
На Мокрој Гори имали су прилику да виде чувени Дрвенград изграђен по замисли филмског редитеља Емира Кустурице за потребе снимања филма „Живот је чудо“. Обишли су и железничку станицу Јатаре кроз коју пролази пруга уског колосека која је некада повезивала Београд са Дубровником, сада названа „Шарганска осмица” са чувеним возом Ћиром.

Доласком у Вишеград студенти су посетили  мост Мехмед паше Соколовића, познатији као „На Дрини Ћуприја“. Након моста обишао се и Андрићград који је посвећен нашем једином нобеловцу у коме су имали прилику да виде споменике Иву Андрићу, Петру Петровићу Његошу, Николи Тесли, као и нови споменик посвећен двојици браће, Мехмед паши и Макарију Соколовића, једног у одори османског великог везира, другог у одежди великодостојника Српске православне цркве, који стоје у братском загрљају.

У јатарњим часовима другог дана организовано је крстарење Дрином, вожња бродом кроз предивни кањон са разноликом флором и фауном. Овај нетакнути бисер природе се могао доживети само са палубе брода. Капетан брода пренео је студентима чувену изреку коју сваки мештанин Вишеграда зна о Дрини, која ће их сећати на ову дивну реку: „Ја сам вековна граница и сведок сам живота. Рушим границе мостовима, кривудава сам и поносна. Ја сам Дрина!“.

Промоција првих мастер струковних инжењера

diplomci master 2019У суботу 25. маја Висока школа техничких струковних студија Чачак је промовисала првих 12 мастер струквних инжењера. Мастер струковне студије су нешто ново у Србији, а наша Школа је међу првима стекла и добила акредитацију за мастер струковне студије. Међу дипломцима се нашао и Милован Филиповић, који је после 30 година од завршетка основних студија наставио своје школовање и са првом генерацијом мастер инжењера завршио мастер струковне студије.

Сусрет дипломаца ВШТСС Чачак после 40 година

visoka veterani 2019У петак 25. маја 2019. године у амфитеатру ВШТСС Чачак уприличено је окупљање генерације студената наше школе која је дипломирала далеке 1979. године. Дирљиви сусрет бивших колега које је након студија живот одвео у градове широм бивших југословенских република, али и даље (чак до Америке) пропраћен је говором добродошлице директора школе др Драгана Брајовића.

Присутнима су се обратили и иницијатори овог необичног окупљања Раде Костадиновић и Милан Ковачевић, инжењери електротехнике, који су, не скривајући емоције, са сетом говорили о студентским данима које су провели у Чачку пре 40 година. >>>

Дани отворених врата

Висока школа техничких струковних студија у Чачку организује Дане отворених врата у следећим терминима:

17. мај, 18. и 25. мај у периоду од 10-14h

1. јун, 8. јун, 14.јун, 15. и 22. јун у периоду од 10-14h

Школа ће за све посетиоце отворити своје учионице, амфитеатар, лабораторије, библиотеку и студентску службу.

Сви заинересовани кандидати у неформалној атмосфери и непосредном разговору са професорима, асистентима и студентима моћи ће да добију све потребне информације о пријемном испиту, упису, као и о студијским програмима.

Још чланака...