novi racunarski centar 2019ВШТСС свечано је отворила нови рачунарски центар који је опремљен са 20 нових рачунара и савременим 3Д штампачем. Професор др Анђелија Митровић истакла је да ће новоотврени рачунарски центар омогућити студентима најбоље могуће услове за рад. ”Школа има статус званичног ауторизованог Microsoft Learning Partnera. У скаду са тим је и опремљен рачунарски центар који испуњава најсавременије стандарде за одржавање специјализованих обука према Microsoft-овим образовним програмима. Рачунари су умрежени и са другом учионицом и повезани су са академском мрежом. У рачунарском центру омогућен је и брз излаз на интернет а преко сервера се могу дистрибуирати  задаци за вежбу и вршити надгледање рада сваког студента. У оквиру наставе из предмета Инжењерска графика за креирање модела студенти користе програм SolidWorks, а за прављење модела 3Д штампач. Треба напоменути да је за опремање Рачунарског центра школа издвојила сопствена новчана средства у износу од 4 милона динара”, рекла је професорка Митровић.

Директор школе професор др Драган Брајовић рекао је да је ВШТСС у свом плану рада зацртала да опрема лабораторије у циљу што бољег образовања својих студената. ”Ово је једна у низу лабораторија отворена у задњих годину и по дана и уложено је преко 20 милиона динара. У једном малом делу помогао је Град, студенти својим радом, а највећи део смо издвојили из сопствених средстава. То је потврда да имамо савесне професоре који се одричу дела своје зараде у циљу добијања што квалитетнијих услова за студенте, јер то је наша будућност, будућност ове школе, а убеђен сам и будућност Града”, истакао је директор.

Студенткиња III године Машинског одсека Јелена Павловић каже да је студентима, као будућим инжењерима, веома важно да понесу што више знања из школе. Захвални су професорима и самој школи што доста труда улажу како би стекли што боље образовање, у чему је кључно опремање лабораторија и кабинета.