racunari EnglitНа Дан студената, 4.април, Висока школа техничких струковних студија у Чачку свечано је отворила нову учионицу за енглески језик која ће омогућити електронско учење и учење путем интернета.

Лабораторија, која носи назив Englit, по акрониму пројекта, опремљена је захваљујући Министарству просвете, науке и технолошког развоја, у секцији која је посвећена развоју високог образовања. Пројекат, чији је аутор професорка др Ивана Крсмановић, намењен је модернизацији практичне наставе енглеског језика уз имплементацију дигиталних компетенција и промоцију предузетништва. Поред значајне финансијске вредности ове лабораторије, подршке менаџмента школе и ангажовања ненаставног особља, од велике важности је и ангажовање студената који су у претходном периоду радили на припреми лабораторије.