Ускрс и Празник рада

uskrsnji baner

Поводом државних празника Васкрсење Господа Исуса Христа и Празника рада, Школа неће радити почев од Великог петка 26. априла до 03. маја 2019. године.

Први радни дан након празника је понедељак 06. мај 2019. године.

Срећни празници!

ВШТСС отворила нову Лабораторију за Електрична мерења

visoka 1Висока школа техничких струковних студија данас је свечано отворила нови кабинет за електрична мерења.

У реконструкцију и адаптацију просторије уложено је преко три милиона динара. Највише средстава уложила је сама школа, док су мерни столови урађени средствима Града, 200.000 динара, која су добијена на конкурсу за удружења грађана на који су аплицирали студенти преко свог удружења.

- Уз подршку управе школе извршена је адаптација и санација дела зграде, набављена је мерна опрема и мерни прибор. Велику захвалност дугујемо професору Славку Вардићу који је сада у пензији, а који је започео форирмиање лабораторије. На добром смо путу да студентима дамо што боља знања како би били конкурентни на тржишту рада. Циљ струковних студија је да студенти изађу са дипломама, али и знањем које одмах могу употребити и применити у фирмама. Захваљујем се студентима који су уложили и свој рад и иницијативу, рекао је директор Високе школе Драган Брајовић.

КОНКУРС за студентску праксу

FujitsuВШТСС расписује конкурс за плаћену студентску праксу у Немачкој, за 1 студента – студенткињу. Пракса се обавља у немачком грагу Аугзбургу у фирми Fujitsu Technology Solutions GmbH и траје од 1.6.2019. до 1.4.2020. године, односно 10 месеци. Позиција се везује за рад у рачунарској лабораторији, на пословима инсталације већ готових софтверских модула и записивања грешака које се дешавају током тестирања.

УСЛОВИ:

• минимум одслушана 4 семестра наставе (2. година студија)
  • знање програмирања
  • знање енглеског језика
  • одговорност, поузданост, флексибилност

Одабраном кандидату биће додељен ментор-професор који ће помоћи прибављању визе, обезбеђивање смештаја и решавање других административних послова.
Заинтересовани кандидати се могу пријавити у канцеларији 24 (код Светлане Марић) најкасније до петка 12.04.2019. до 14,30 часова.

Студенти наше школе обележили Дан студената

Dan stud 2019Студенти наше школе су 4. априла обележили Дан студената. Другу годину заредом организована су спортска и такмичења у знању, а након тога и концерт на платоу испред школе. Студенти су се такмичили у шаху, стоном тенису и квизу знања, који је ове године први пут организован. Као и прошле године Дан студената има и дозу хуманитарног карактера. Ове године студенти су сакупљали новац за нашу суграђанку Мину Месаровић којој је потребан новац за лечење у Риму.

Оно што је специфично за овакакав студентски празник је то што у организацији манифестације учествују искључиво студенти, па имамо прилику да видимо да наши студенти поред учења и обавеза према школи издвоје време и учествују у програму, показујући своје таленате, као што су певање, свирање и многи други.

ВШТСС добила нови кабинет за енглески језик

racunari EnglitНа Дан студената, 4.април, Висока школа техничких струковних студија у Чачку свечано је отворила нову учионицу за енглески језик која ће омогућити електронско учење и учење путем интернета.

Лабораторија, која носи назив Englit, по акрониму пројекта, опремљена је захваљујући Министарству просвете, науке и технолошког развоја, у секцији која је посвећена развоју високог образовања. Пројекат, чији је аутор професорка др Ивана Крсмановић, намењен је модернизацији практичне наставе енглеског језика уз имплементацију дигиталних компетенција и промоцију предузетништва. Поред значајне финансијске вредности ове лабораторије, подршке менаџмента школе и ангажовања ненаставног особља, од велике важности је и ангажовање студената који су у претходном периоду радили на припреми лабораторије.

Још чланака...