knjizevno vece f 2017Прва изложба у оквиру циклуса представљања „мање видљивих“ књижевности заступљених у фондовима градске библиотеке ,,Владислав Петковић Дис'' отворена је у Позајмном одељењу за одрасле читаоце у четвртак, 14. децембра 2017. поводом обележавања Дана библиотекара. Ирска култура и књижевност која је изнедрила светски познате ауторе била је инспирација за поставку „Ирска – смарагдно острво“  коју су осмислиле и реализовале библиотекарке  Душица Цибралић, Наташа Кривачевић Поповић и Снежана Планић.

Стихове В. Б. Јејтса на енглеском језику говорио је студент прве године наше школе Јован Сретеновић, а др Ивана Крсмановић, професор енглеског језика је отворила изложбу. Студенти наше школе који су присуствовали отварању изложбе добили су бесплатну годишњу чланарину. Изложба је отворена до 15.јануара 2018. године.