Microsoft тестинг центар – ускоро на ВШТСС

Microsoft LogoВШТСС ускоро постаје регионални центар за Microsoft тестирање. Руководство школе је 24. априла потписало изузетно значајан споразум са лидером у области информационх технологија, корпорацијом Microsoft, којим се студентима наше школе пружају изузетне могућности да своје знање унапреде коришћењем посебних, врло напредних Microsoft програма.

Потписивањем овог споразума, Школа је постала чланица  Microsoft Dynamics Academic Alliance са ексклузивним правом да спроводи обуке и додељује Microsoft Dynamics Student Certificate Program (MDSCP). На тај начин, студенти школе ће бити у стручној и информатичкој предности на тржишту рада јер ће стећи знања о најновијим Microsoft Dynamics софтверима које користи више од 350 000 фирми и организација у свету.

УПИС 2018-2019: Припремна настава за полагање пријемног испита

Pripremna nastava za prijemniЗаинтересовани кандидати за припремну наставу за полагање пријемног испита треба да се пријаве на e-mail адресу Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели..  Припремна настава биће организована сваке суботе, почев од 12.05.2018. године у просторијама школе по сатници која ће бити накнадно објављена. Пробни пријемни испит одржаће се 23. јуна 2018. године.

Збирка са задацима за припрему доступна је у скриптарници школе или се може поручити путем телефона 322-321.

Заинтересовани кандидати могу преузети збирку за припремну наставу. Потребно је да преко следећег линка упуте захтев са своје емаил адресе.

Распоред припремне наставе можете видети овде.

Представљен пројекат ФЛУО ГЕНЕРАТОР

FluoG 2018У оквиру сарадње Високе школе техничких струковних студија и Факултета техничких наука са банком Societe Generale представљен је конкурс ФЛУО ГЕНЕРАТОР за најбоље студентске иновације.

Циљеве и правила пројекта су студентима објаснили представници Societe Generale банке Маријана Павловић, Јелена Станојловић и креатор пројекта Рафаел Аријаг из Француске. >>>

ВШТСС на сајму ИНДЕКС 2018.

Index 2018 CaНа овогодишњем сајму образовања ИНДЕКС 2018, који иначе традиционално организује Туристичка организација Чачак, наша школа промовисала је упис на основне струковне студије за наредну академску годину. Највеће интересовање матураната чачанских средњих школа влада за студијски програм који је акредитован прошле године: Информационе технологије. На сајму је учествовало 40 високих школа и факултета из Србије. Штанд су уредили студенти друге године Електротехничког одсека Илија Јечменица и Милош Вујовић.

Одржан САЈАМ НАУКЕ

sajam nauke 2018 GMТехничка школа ,,Јован Жујовић'' у Горњем Милановцу била је домаћин Сајма науке 14. и 15. марта ове године. Сајамски штанд наше школе уредио је Илија Јечменица, студент друге године електротехничког одсека.

Поред експоната који су привукли пажњу посетилаца, интересовање је владало за издавачку делатност школе и програме основних студија.

Још чланака...