Обележена школска слава Свети Сава

Sveti Sava 2018У суботу 27. јануара 2018. сечењем славског колача и свечаним ручком обележена је школска слава Свети Сава. Домаћин славе, Александар Дамњановић, пожелео је присутним студентима, запосленима и гостима да се и даље окупљају у здрављу и весељу у ВШТСС, у духу светосавске науке  и духовности. Слави су присуствовали представници општине Чачак, Студентског центра и Факултета техничких наука. Поезију Растка Немањића казивао је глумац Баћко Букумировић, а изворне песме певала је Кристина Грујовић.

Посета студената ВШТСС компанијама Metalac, Tetra Pak и Move из Горњег Милановца

Metalac TetraPak MoveУ оквиру едукативног излета студенти графичког и машинског одсека су у понедељак 22. јануара посетили фирме из Горњег Милановца.

Студенти машинског одсека су обишли производне погоне фирме Metalac A.D. која у капиталу има 14 зависних друштава повезаних у групу: пет производних, пет трговинских на домаћем и четири трговинска друштва у иностранству. Metalac posuđe d.o.o. је најстарије и највеће зависно друштво које се бави производњом емајлираног, inox и non-stick посуђа, а остале су Metalac inko d.o.o., Metalac bojler d.o.o., Metalac print d.o.o. и Metalac FAD.

Студенти графичког одсека су обишли производне погоне фирми Move d.o.o., штампарија која се бави флексо штампом, и компанију Tetra Pak. Фабрика Tetra Pak у Горњем Милановцу је данас једна од најуспешнијих у производној мрежи те компаније. Поседује доказано искуство које се огледа у изузетном квалитету, конкурентним ценама и високој флексибилности. Данас је ово једна од најефикаснијих Tetra Pak фабрика у Европи и Централној Азији. Од самог оснивања фабрика је осавремењена новим инвестицијама и у њу се, и даље, непрестано улаже.

Конкурс за боравак на размени на Tехничком Институту на Криту

Erasmus logoПозивамо студенте ОСНОВНИХ, СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИХ и МАСТЕР студија да се пријаве на конкурс за боравак на размени у летњем семестру на Tехничком Институту на Криту, Грчка 2017/2018. године. Конкурс је отворен за студенте Високе школе техничких струковних студија Чачак, а приоритет имају студенти Електротехничког одсека (Електроника и рачунарство, ИТ) и Машинског одсека (Инжењерска информатика).
Трајање конкурса:  до 15. јануара 2018.  >>>

Изложба књижевних дела ирске књижевности

knjizevno vece f 2017Прва изложба у оквиру циклуса представљања „мање видљивих“ књижевности заступљених у фондовима градске библиотеке ,,Владислав Петковић Дис'' отворена је у Позајмном одељењу за одрасле читаоце у четвртак, 14. децембра 2017. поводом обележавања Дана библиотекара. Ирска култура и књижевност која је изнедрила светски познате ауторе била је инспирација за поставку „Ирска – смарагдно острво“  коју су осмислиле и реализовале библиотекарке  Душица Цибралић, Наташа Кривачевић Поповић и Снежана Планић.

Стихове В. Б. Јејтса на енглеском језику говорио је студент прве године наше школе Јован Сретеновић, а др Ивана Крсмановић, професор енглеског језика је отворила изложбу. Студенти наше школе који су присуствовали отварању изложбе добили су бесплатну годишњу чланарину. Изложба је отворена до 15.јануара 2018. године.

Одржана међународна конференција ,,Безбедност хране и здравље''

Konf Bezbednost hrane 2017 fУ четвртак 14.12.2017. године у нашој школи одржана је конференција са међународним учешћем под називом ,,Безбедност хране и здравље'' у организацији Удружења Кластер комора за заштиту животне средине и одрживи развој. Удружење окупља предузећа из различитих привредних сектора, као и научне институте и факултете ради остваривања циљева из примењене екологије.

Конференција је део програма обележавања Дана Града. Наша школа је учествовала у оквиру програмског и организационог одбора скупа.

Још чланака...